Vi skapar

Reklam funkar inte längre

Reklam som skriker mot målgrupper istället för att bjuda in människor. Vi människor gillar när du tar den plats du förtjänat i förståelsen av mig som person. Prata med mig och jag lyssnar. Är jag intresserad så svarar jag.

Vi samlas i konversationer

Vi människor kommer att prata om dig vare sig du vill eller inte och vi vill att du hör vad vi har att säga. Vi märker när du lyssnar, och känner då en gemenskap. Jag som människa är en öppen inbjudan till dialog.

Inte bara hemsidor

Tack vare digital kommunikation har gränsen mellan reklam och PR börjat flyta ihop, därför jobbar vi multidisciplinärt med en helhetssyn med dina utmaningar och slutanvändaren i åtanke.

Håll dina löften

Ibland kan en blick med marknadsföringsögon se att en liten förändring i verksamheten resulterar i enorma kommunikationsvärden. Vi människor ser förbi ytliga försköningar och sminkade grisar. Gör det på riktigt, lova något och håll löftet.

Hur ser du ut egentligen?

Varumärket är ditt första intryck. Vi människor är visuella och vi tror på dig eller inte beroende på dessa intryck. Ge intrycket som ditt varumärke förtjänar.

Vad gör dig unik?

AN D är inte en byrå, vi är en ny byrå för varje företag vi har som kund. Därför finns vi inte för er förrän vi har träffats så att vi kan bli just er byrå. Vi har inga färdiga mallar eftersom morgondagen är helt olik gårdagen samt att era behov är och bör vara unika.

Hej!

Stefan Leijon

Creative Director
stefan@anewdialogue.se
070 149 60 80

Marcus Weiderstål

Chief Technology Officer
marcus@anewdialogue.se
073 683 10 41

Michell Niemistö

Digital Designer
michell@anewdialogue.se
070 735 29 27

Sofia Johansson

Grafisk Designer
sofia@anewdialogue.se

Jenny Hiltunen

Copywriter
jenny@anewdialogue.se

Fredrik Laason

Systemutvecklare
fredrik@anewdialogue.se

Åsögatan 136 
116 24 Stockholm

Vill du veta mer om oss?
Låt oss kontakta dig: